Cestopisy - Asie‚ Afrika‚ Amerika

Fotogalerie neobsahuje žádné fotky...
Fotogalerie neobsahuje žádné fotky...


Nejdříve jsme jezdili na dovolenou s CK, zejména do Středomoří. Pak  jsme si našetřili nějakou tu korunku a udělali si báječnou dovolenou v Thajsku. Také s CK. Když jsem viděla, jak je tam levně, a kolik to stálo nás, učinila jsem pevné rozhodnutí začít "cestovat na vlastní pěst". Člověk ušetří tolik korun, že za 1 Thajsko pro 2 s CK si můžu pořádit 2-3 Thajska bez CK.  Naše zážitky  zde.

Takže jsme začali cestovat sami. Na netu jsem hledala levné letenky a možnosti vhodného ubytování tak dlouho, až jsme se ocitli na Maurítiu. Báječný ostrov, kde se člověk nenudí a je co poznávat jak na pevné zemi, tak pod hladinou moře. Cestopis si můžete přečíst  zde.

No a pak už to šlo samo.

Indie. O té se mi ani nesnilo, ale dala jsem si na net inzerát, že hledáme spolucestovatele pro snížení nákladů. Ozvali se mi Vláďa s Katkou, kteří už měli koupenou levnou letenku do Indie. Dokonce plánovali půjčit auto a vše si projet sami. My auto při cestování preferujeme, takže slovo dalo slovo a už jsem hledala info o Indii a cestování autem. NENAŠLA jsem nic. Proto to bylo velké dobrodružství. Přeci jen řídit v Indii je hluboký zážitek. Já jsem sice neřídila, to s gráciií svedli Jirka s Vláďou. Velmi zajímavý cestopis si můžete přečíst  zde.

Jednoho dne jsem si řekla, že jezdit autem je sice krásná věc, ale člověk příjde málo do kontaktu s místními lidmi. Takže jsem hledala cíl, kde bych se se svou chabou angličtinou neztratila a kde bychom to mohli skusit sami jejich "MHD".  To zrovna naskočily zajímavé ceny letenek do Vietnamu. Dovolenou nám v práci dali, za čož tímto našim šéfům mockrát děkujeme. Cestopis  jsem ještě nestihla vůbec napsat, ale pro cestovatele, kteří tam mají namířeno jsem zpracovala pár základních informací, které naleznete opět v liště v levo nebo nebo zde.

V Asii je moc krásně, je různorodá, lidé jsou úsměvaví a příjemní a je tam pro nás Čechy levně. Konstatovala jsem, že by to chtělo ovšem nějakou změnu, takže opět jsem začala hledat cíl cesty a nějaké spolucestovate. Opět jsme měli štěstí a vůbec mě nenapadlo, že to bude tak rychle. Fanda s Petrou už měli  naplánovanou Botswanu a Namíbii vč. návštěvy Viktoriiných vodopádů ze Zambie. Souhlasili jsme a odletěli směr  Johanesburg.
Cestopis je již hotov : Botswana a Viktorky zde a Namíbie zde

O Vánocích nám zbyla nějaká dovolená a ušetřili jsme zase nějaké korunky, takl jsme si řekli, že už máme ten správný věk na nějaký adrenalin - kurz potápění. A jak to probíhalo v Egyptě ? najdete zde

Život utíká, dálky lákají. Co tak si splnit  můj životní sen - vidět  Machu PicchuAlenka z Třebenic měla stejný sen, jako já. Také zverbovala manžela Honzu. Našly jsme se zase na netu. Slovo dalo slovo a už se letělo do Peru a odskočilo se i do Bolívie. A jak to vypadá, když si člověk plní sen ? To si můžete přečíst zde.

Počátkem roku 2013 jsme odletěli opět s přáteli poznanými přes net do Mexika, cestopis zde. A aby toho nebylo málo, vzali jsme to rovnou  i přes Guatemalu a Belize. Jak se jezdí chickenBUSEm a jaké je šnorchlování v Karibiku ?  čtěte zde.

Drahá sestřička Kateřina mou maličkost vzala do New Yorku. Dost mě to šokovalo. Hlavně jsem se vůbec netěšila do ruchu velkoměsta. Ovšem, byla jsem velmi příjemně překvapená, jaký NY opravdu je, co vše se tam, kromě shoppingu, dá dělat, jak se zabavit, co vidět. Naše zážitky jsem ještě nehodila na papír, ale pracuji na tom.

Na mini srazu cestovatelů jsme se seznámili s Romanou a Honzou, kteří plánovali Gabon a také se jim nechtělo samotným. Slovo dalo slovo a už jsme jeli do neznáma. Proč ? Já osobně se na cesty vždy připravuji. Hledám info, rady, tisknu mapy... Ovšem v ČJ, případně AJ není skoro nic. Je to frankofonní země a já Fr tak bon jour. Romanu, která už měla s Honzou zkušenosti s touto částí Afriky,  jsem upozorňovala, že rádi pojedeme, pokud to Romča odmluví a odtlumočí. No a jak to dopadlo .... píšu.

Pěkné čtení již zveřejněných cestopisů a malé strpení s těmi, co ještě  píši.

Případné otázky mi můžete napsat na mail, rádi odpovíme.