Samos

Na tuto dovolenou jsem odjížděla s hrůzou a očekáváním a vracela jsem ne naprosto šťastná a velmi spokojená.

 „Pobyty na ostrově Samos nabízí i cestovní kancelář Viamare, která se na pobyty v Řecku specializuje přes 25 let.“

Ale vraťme se na začátek. Rozhodli jsme se jen měsíc dopředu a adrenalinem mi bylo 1/ zda se mi podaří „chytit Last Minut“ za dobrou cenu 2/ zda bude na Samu „foukat tak, že se houpe i hasící přístroj ve větru“, jak jsem se dočetla v jednom cestopise.

To by mě manžel Jirka si dal.
Naštvaná jsem byla hned v Mošnově, kdy nám nechali přebalit kufr s 23 kg. To se nám ještě nestalo, i když jsme měli „přebuřeno“ vždy. Útěchou mi bylo, že jsme nebyli sami.

Ještě než jsme nasedli na palubu, začalo pršet, spíše lít, tak, jak celý červen. No a jak už to bývá v Mošnově, zaběhněte si do letadla sami, déšť ne déšť. Nejsme přeci ve slunném Řecku, aby nás vozil ke schůdkům do letadla autobus. Jirka si nevzal svůj palubní lístek, a navíc to bral nejkratší cestou, takže do 3 řady se „prokousával“ od zadních dveří. Ještě, že ho pustili na palubu.

To nám to začíná.
Kapitán letadla se nám ohlásil krátce po startu, jen, co jsme nabrali tu správnou výšku a směr. A co že to neslyším: kapitánem je Petr Jirmus, mistr světa letecké akrobacii. Tak to mě čeká super let i přistání. Na Samu je krátká dráha a … asi bude foukat.
Během našeho letu se nic závažného nestalo. Jen paní sedící vedle nás asi 3x vylila nápoj. Byla vidět Budapešť, Dunaj, pláže Chalkidiki ( o místech nás p. Jirmus pěkně informoval), Lesbos a pak už Samos. Miluji pohled z letadla, zejména, když poznám, co pod námi je. Přelétali jsme středem Samu, já si přesedla na druhou stranu a už jsem rozpoznávala vesničky pod námi, naše letovisko Votsalakia, Pythagorio, ostrůvek Samiopoula a další. Ještě otočka nad mořem a ….. měkké přistání.
To se hned pozná, kdo je pilot letadla. Vystupujeme z letadla, a …..nefouká ?? Ještě rychlé odbavení a už nás delegátka Jana směruje do BUSu. Cesta ubíhá rychle, pozoruji okolí, cesty, dopravní značení. Za hodinku jsme v Kambos-Votsalakia, studia a hotel Votsalakia.

 

Cestopis naleznete  zde